İpek kirpik uygulaması, kişinin kendi kirpiklerinin uzunluğunu ve yoğunluğunu arttıran, göz yapısının daha estetik durmasını sağlayan bir uygulamadır. Özel olarak hazırlanmış kirpikler, kişinin üst göz kapağındaki kendi kirpiklerine tek tek, sadece kirpik için üretilen medikal yapıştırıcı ile yapıştırılmasıdır.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Kişinin özellikle göz yapısı ve isteği değerlendirilerek uygun olan kirpikler seçilir. Makyajsız olan kirpikler özel temizleyici ile temizlenir, primer ile yağdan ve tozdan arındırılır. Kişinin kendi kirpikleri hava alabileceği uygunlukta (1-2mm) bosluk bırakılarak, kirpikler her bir kirpige yapıştırılır. Sabır ve emek isteyen ciddi profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir.

İpek Kirpik uygulama süresi ne kadardır?

İpek kirpik uygulaması kisinin kendi kirpik yogunlugu ile alakalı olarak yaklaşık 1-1.5 saat sürer.

İpek Kirpik Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Bir sıfır uygulamadan 20 gün sonra bakım yapılmalı, eger kirpikler güzel bir şekilde kullanıldıysa ve kişinin kirpikleri çok çabuk uzayan bir yapıya sahip değilse 20 gün sonra 2.bakım hatta yine 20 gün sonra 3.bakım yapılabilir. Böylece kullanım süresi 2.5 hatta 3 aya kadar uzatılabilir. Bizim tavsiyemiz kişinin kendi kirpiklerin zarar görmemesi ve daha estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için, 1 sıfır uygulama 20 gün sonra bakım ve sonra kirpiklerin tamamen çıkarılmasıdır.

İpek Kirpik Bakım Nedir?

İpek kirpik uygulamasında kullanılan yapıştırıcının etkisi yavaş yavaş geçecektir ve eklenen kirpikler zamanla düşecektir. İpek kirpik bakım uygulamasında, düşen kirpikler yerine yenileri eklenir.

İpek Kirpik Kendi Kirpiklerinizi Döker mi?

Bu soruya verecegimiz cevap, kendi yaptıgımız uygulamalar için; hayır dökmez. Eklenen kirpikleri kendiniz kopararak çıkarmaya çalısmadığınız sürece, gözlerinizi ovuşturmadığınız sürece, ipek kirpik ve yapıştırıcı kendi kirpiklerinize zarar vermez. Uygulama yaptırdığınız uzman ve kullandığı malzemenin kalitesi ipek kirpikte de kalıcı makyajda da son derece önemli detaylardır.

İpek Kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapıştırıcının etkisini azaltmamak açısından, ilk 24 saat gözlerin su ile temasından kaçınılmaldır. Uygulama sonrasında size verilen kirpik fırçası ile sabah, akşam ve özellikle duştan sonra kirpikler taranmalıdır. Göz çevresine yapılan makyaj temizlenirken, alkol içeren ve yağlı temizleyiciler kullanılmamalıdır ve son olarak gözler ovuşturulmamalıdır.

Klasik ipek kirpik sizin her bir kirpiğinize tek bir kirpik eklenmesidir. Yoğunluğu çok olmadıgı için doğal ipek kirpik diye de bilinir

Kimler İpek Kirpik Uygulaması Yaptıramaz?

 

  • Alerjik göz yapısına sahip olanlar,
  • Kirpik diplerinde siğil, arpacık gibi cilt problemleri olanlar

Volume Kirpik Nedir? Klasik ile arasındaki fark nedir?

Klasik ipek kirpikte tek kirpigin üzerine tek bir kirpik eklenirken volume kirpikte, tek bir kirpigin üzerine iki veya ikiden fazla kirpik yapıştırılır. Uygulamayı yapan uzman önce elinde seçtiği kirpikleri birleştirir, çok az miktarda yapıştırıcı alır ve direkt sizin tek bir kirpiğinize yapıştırır. Volume kirpik yaptırmayı düşünüyorsanız eger, iyi bir uzman seçmenizde fayda vardır. Çünkü piyasada çeşit çeşit kirpik, hazır fabrikasyon volume kirpik ve içeriğinde ağır kimyasal bulunduran yapışkanlar satılmaktadır. Volume kirpik uygulayan kisi mutlaka kirpikleri elinde kendisi birleştirmeli ve direkt kirpiğin üzerine uygulamalıdır. Bahsettiğimiz fabrikasyon volume kirpikte, kirpikler önceden bir kez yapıskan ile birleştirilir, müşteriye uygulanırken bir kez daha yapışkana batırılır. Bu şekilde iki sefer yapışkan kullanılan volume kirpik uygulaması, kirpiklere ağır gelerek zayıflamasına neden olabilir.

 

İpek kirpik ve kirpik lifting gözlere zarar verir mi?

Uygulama yapan uzmanın tecrübesi son derece önemlidir. Her iki uygulamada da gözünüzün içine herhangi bir madde temas etmez. Sık göz hareketleri, uygulamadan hemen sonra gözleri açmak, ışığa karşı aşırı hassas ve sulanan gözler de minimal ölçülerde göz yanması normaldir. Uygulama esnasında bir anormallik sezerseniz veya gözaltı bandının rahatsız etmesi gibi bir durumla karşılaşırsanız ertesi gibi gözde kanlanma vb durumlarla karşılaşmamak için mutlaka uzmanı uyarmalısınız.

Book with us today

BOOK NOW