Volume Kirpik Nedir? Klasik ile arasındaki fark nedir?

Klasik ipek kirpikte tek kirpiğin üzerine tek bir kirpik eklenirken volume kirpikte, tek bir kirpiğin üzerine iki veya ikiden fazla kirpik yapıştırılır. Uygulamayı yapan uzman önce elinde seçtiği kirpikleri birleştirir, çok az miktarda yapıştırıcı alır ve direkt sizin tek bir kirpiğinize yapıştırır. Volume kirpik yaptırmayı düşünüyorsanız eğer, iyi bir uzman seçmenizde fayda vardır. Çünkü piyasada çeşit çeşit kirpik, hazır fabrikasyon volume kirpik ve içeriğinde ağır kimyasal bulunduran yapışkanlar satılmaktadır. Volume kirpik uygulayan kişi mutlaka kirpikleri elinde kendisi birleştirmeli ve direkt kirpiğin üzerine uygulamalıdır. Bahsettiğimiz fabrikasyon volume kirpikte, kirpikler önceden bir kez yapışkan ile birleştirilir, müşteriye uygulanırken bir kez daha yapışkana batırılır. Bu şekilde iki sefer yapışkan kullanılan volume kirpik uygulaması, kirpiklere ağır gelerek zayıflamasına neden olabilir.

Volume Kirpik nasıl uygulanır?

Kişinin özellikle göz yapısı ve isteği değerlendirilerek uygun olan kirpikler seçilir. Makyajsız olan kirpikler özel temizleyici ile temizlenir, primer ile yağdan ve tozdan arındırılır. Kişinin kendi kirpikleri hava alabilecegi uygunlukta (1-2mm) boşluk bırakılarak, kirpikler istenilen volume kirpiğe göre elde birleştirilerek her bir kirpiğe yapıştırılır. Sabır ve emek isteyen ciddi profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir.

Volume Kirpik uygulama süresi ne kadardır?

Volume kirpik uygulaması kişinin kendi kirpik yoğunluğu ile alakalı olarak yaklaşık 1.5-2 saat sürer.

Volume Kirpik Kullanım Süresi ne kadardır?

Bir sıfır uygulamadan 20 gün sonra bakım yapılmalı, eger kirpikler güzel bir şekilde kullanıldıysa ve kişinin kirpikleri çok çabuk uzayan bir yapıya sahip değilse 20 gün sonra 2.bakım hatta yine 20 gün sonra 3.bakım yapılabilir. Böylece kullanım süresi 2.5 hatta 3 aya kadar uzatılabilir. Bizim tavsiyemiz kişinin kendi kirpiklerin zarar görmemesi ve daha estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için, 1 sıfır uygulama 20 gün sonra bakım ve sonra kirpiklerin tamamen çıkarılmasıdır.

Kirpik Bakım nedir?

İpek kirpik uygulamasında kullanılan yapıştırıcının etkisi yavaş yavas geçecektir ve eklenen kirpikler zamanla düşecektir. İpek kirpik bakım uygulamasında, düşen kirpikler yerine yenileri eklenir.

İpek Kirpik Kendi Kirpiklerinizi Döker mi?

Bu soruya verecegimiz cevap, kendi yaptığımız uygulamalar için; hayır dökmez. Eklenen kirpikleri kendiniz kopararak çıkarmaya çalışmadığınız sürece, gözlerinizi ovuşturmadığınız sürece, ipek kirpik ve yapıştırıcı kendi kirpiklerinize zarar vermez. Uygulama yaptırdığınız uzman ve kullandığı malzemenin kalitesi ipek kirpikte de kalıcı makyajda da son derece önemli detaylardır.​

Volume Kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapıştırıcının etkisini azaltmamak açısından, ilk 24 saat gözlerin su ile temasından kaçınılmaldır. Uygulama sonrasında size verilen kirpik fırçası ile sabah, akşam ve özellikle duştan sonra kirpikler taranmalıdır. Göz çevresine yapılan makyaj temizlenirken, alkol içeren ve yağlı temizleyiciler kullanılmamalıdır ve son olarak gözler ovuşturulmamalıdır.

Kimler İpek Kirpik Uygulaması Yaptıramaz?

  •  Alerjik göz yapısına sahip olanlar,
  • Kirpik diplerinde siğil, arpacık gibi cilt problemleri olanlar

Book with us today

BOOK NOW